Δεκεμβρίου 14, 2018

ΝΕΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΤΟ ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ Η ΙΩΑΝΝΑ ΛΑΜΠΡΟΥ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ ΝΕΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ/video

ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΒΟΡΕΙΟΥ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

'Εδρα:Κως-Πορφυρίου 21 ΤΚ 85300 Τηλ-Φαξ 2242022394 email:Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

H Eφορευτική Επιτροπή ανακοινώνει τα αποτελέσματα των αρχαιρεσιών του Εργατικού Κέντρου για την ανάδειξη Δ.Σ ,Ελεγκτικής Επιτροπής  και Αντιπροσώπου στην ΓΣΕΕ.

Από τους  συνολικά 49 εκλεγμένους αντιπ/πους  ψήφισαν 40.

Εγκυρα ψηφοδέλτια 40. Άκυρα-Λευκά 0

Έλαβαν σταυρούς προτίμησης για ΔΣ και Ελεγκτική Επιτροπή

ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

Γιαννάκου                                                          Αναστασία                         του         Γιώργου               26στ

Ιακώβου                                                              Μανώλης                            του         Θεοδώρου          17στ

Καρανάσιος                                                       Γιώργος                                του         Ευθυμίου            27στ

Καρπάθιου                                                         Αννα                                     του         Μηνά                    19στ

Λάμπρου                                                             Ιωάννα                                 του         Δημόκριτου       34στ

Λιόντας                                                                                Νίκος                                    του         Γεωργίου             25στ

Μαϊλλης                                                              Σακελλάρης                       του         Θέμελη                                33στ

Μακάρθι                                                             Ρόναλντ                               του         Φρέντι                  24στ

Μακρή                                                                 Κική                                       του         Νικολάου            39στ

Μαμμάκας                                                         Γιώργος                                του         Δημήτρη              32στ

Μαμμάκα                                                           Κατερίνα                             του         Δημήτρη              16στ

Μαμουζέλος                                                      Βασίλης                               του         Μιχαήλ                                23στ

Μυτιληνιός                                                        Παντελής                            του         Ιωάννη                 22στ

Τραν                                                                      Μελανι                                                του         Ινοσετζιο             20στ

Τσάμπαλλας                                                      Δημήτρης                            του         Μιχαήλ                21στ

Τσίκνη                                                                  Κωνσταντίνα                     του         Ηλία                      19στ

Χούλλης                                                               Σακελλάρης                       του         Ιωάννη                 21στ

ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Αλεξάκη                                                              Αναστασία                         του         Νικολάου            31στ

Ανθούλης                                                            Δημήτρης                            του         Κων/νου              30στ

Καθοπούλη                                                        Ουρανία                              του         Νικόλαου            29στ

Σκυλλά                                                                 Σεβαστή                              του         Ιωάννη                 26στ

Για αντ/πο στη ΓΣΕΕ ψήφισαν 37

‘Εγκυρα               37           Άκυρα/Λευκά 0

Ελαβαν σταυρούς προτίμησης

ΓΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΣΤΗΝ ΓΣΕΕ

Λάμπρου                                                             Ιωάννα                                 του         Δημόκριτου       12στ

Μαμμάκας                                                         Γιώργος                                του         Δημήτρη              5στ

Μαϊλλης                                                              Σακελλάρης                       του         Θέμελη                                9στ

Μακρή                                                                 Κική                                       του         Νικολάου            11στ

ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

ΓΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ

Μακρή                                                            Κική                             του      Νικολάου        

Λάμπρου                                             Ιωάννα                                    του      Δημόκριτου    

Μαϊλλης                                              Σακελλάρης                 του      Θέμελη           

Μαμμάκας                                          Γιώργος                       του      Δημήτρη        

Καρανάσιος                                         Γιώργος                       του      Ευθυμίου       

Γιαννάκου                                           Αναστασία                  του      Γιώργου          

Λιόντας                                                Νίκος                           του      Γεωργίου        

Μακάρθι                                             Ρόναλντ                       του      Φρέντι            

Μαμουζέλος                                       Βασίλης                       του      Μιχαήλ           

Μυτιληνιός                                         Παντελής                     του      Ιωάννη                       

Τσάμπαλλας                                       Δημήτρης                    του      Μιχαήλ            (κατόπιν κλήρωσης)

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

Χούλλης                                              Σακελλάρης                 του      Ιωάννη                       

Τραν                                                    Μελανι                        του      Ινοσετζιο        

Καρπάθιου                                          Αννα                            του      Μηνά              (κατόπιν κλήρωσης)

Τσίκνη                                                 Κωνσταντίνα               του      Ηλία                

Ιακώβου                                              Μανώλης                    του      Θεοδώρου      

Μαμμάκα                                            Κατερίνα                      του      Δημήτρη        

ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ

Αλεξάκη                                                              Αναστασία                         του         Νικολάου           

Ανθούλης                                                            Δημήτρης                            του         Κων/νου             

Καθοπούλη                                                        Ουρανία                              του         Νικόλαου           

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ

Σκυλλά                                                 Σεβαστή                      του      Ιωάννη                       

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΓΣΕΕ

ΤΑΚΤΙΚΗ

Λάμπρου                                                             Ιωάννα                                 του         Δημόκριτου      

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ

Μακρή                                                            Κική                             του      Νικολάου        

Μαϊλλης                                              Σακελλάρης                 του      Θέμελη           

Μαμμάκας                                                         Γιώργος                                του         Δημήτρη    

     

Η Εφορευτική Επιτροπή

 

 

 

ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΒΟΡΕΙΟΥ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΟΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

'Εδρα:Κως-Πορφυρίου 21 ΤΚ 85300 Τηλ-Φαξ 2242022394 email:Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Συνεδρίασε η Διοίκηση που αναδείχθηκε από τις αρχαιρεσίες του Εργατικού Κέντρου που πραγματοποιήθηκαν στις 12 Απρίλη 2018 για να συγκροτηθεί σε σώμα και να προγραμματίσει τις κινητοποιήσεις και δράσεις του Εργατικού Κέντρου για το επόμενο διάστημα.

Η σύνθεση της Διοίκησης  αποφασίστηκε ομόφωνα ,η παρακάτω

Πρόεδρος                                Λάμπρου Ιωάννα

Αν. Πρόεδρος                                     Μακρή Κική

Γεν. Γραμματέας                     Μαμμάκας Γιώργος

Ταμίας                                     Καρανάσιος Γιώργος

Αν. Γεν. Γραμματέας              Μαϊλλης Σακελλάρης

Οργ. Γραμματέας                    Μυτιληνιός Παντελής

Έφορος                                    Γιαννάκου Τασία

Μέλη                                       Λιόντας Νίκος

                                                Μακάρθι Ρόναλντ

                                                Μαμμουζέλος Βασίλης

                                                Τσάμπαλλας  Δημήτρης

Η επέμβαση στη Συρία σφραγίζει τις εξελίξεις και επιβεβαιώνει τραγικά την πάλη του ταξικού κινήματος ενάντια στον ιμπεριαλιστικό πόλεμο.

Πάλη που συναντιέται με  τον αγώνα  για ΣΣΕ ,για την ικανοποίηση  των σύγχρονων λαϊκών αναγκών.

Μπροστά στον εορτασμό της Πρωτομαγιάς 2018 με το σύνθημα “Ενάντια στην εκμετάλλευση και τον ιμπεριαλιστικό πόλεμο για την τελική νίκη των λαών” και για την καλύτερη οργάνωση  της Απεργίας της παγκόσμιας  εργατικής τάξης,αποφασίστηκαν,συσκέψεις,εξορμήσεις,περιοδείες,εκδηλώσεις,για τον προγραμματισμό των οποίων θα ακολουθήσει σχετική ενημέρωση.

                                                                                                                                                   16/4/2018

 

© 2017 Δημοτική Τηλεόραση Κω - All Rights Reserved.